Ako sa efektívne učiť na skúšky z autoškoly?

Čaká vás záverečná skúška v autoškole, ale učenie vám nejde tak, ako by ste potrebovali? Možno ste len zvolili nesprávnu techniku. V nasledujúcich riadkoch pre vás máme tipy na efektívnejšie učenie, aby to šlo ako po masle.

Vyskúšajte doplnky stravy

Žiadny suplement z vás Einstaina neurobí, ale na druhú stranu vám môže pomôcť k lepšiemu sústredeniu či kvalitnejšiemu spánku. Dobrou voľbou sú napríklad produkty Mindflow - všetky kľúčové informácie vám prezradí táto Mindflow recenzia. Autor Radek má s Mindflow skúsenosť a veľmi farebne všetko popísal práve v recenzii na Ecoblogu.

Učenie si rozvrhnite

Pokiaľ si jasne rozvrhnete hodiny, ktoré budete venovať štúdiu, učenie bude o poznanie jednoduchšie. Keď si stanovíte 5 hodín denne pred náročnou skúškou, učte sa radšej v ranných hodinách, kedy mozog nie je unavený po náročnom dni a ľahko zvládne si zapamätať oveľa viac informácií. Rozvrh, ktorý ste si určili dodržiavajte! Nielenže sa budete cítiť lepšie, že ste štúdiu venovali dostatok času, ale vďaka tomu sa značne zníži miera stresu pred dôležitou skúškou.

Vyhraďte si na učenie priestor

Veľa ľudí nemá učenie príliš v obľube, a ak navyše zvolí nesprávne miesto na učenie - môže to byť naozajstný teror. Ak sú vašimi každodennými pomocníkmi počítač alebo nespočetné množstvo podkladov na štúdium, je na mieste zvoliť správny priestor, v ktorom sa budete počas učenia cítiť príjemne. Náročné hodiny plné štúdia prežijete najlepšie pri stole, nie v posteli. Nie je žiadnym tajomstvom, že ak pri učení ležíte, tak vás to bude skôr odrádzať. V prípade, že sa nepotrebujete učiť nahlas, si môžete učenie spríjemniť napríklad v kaviarni či knižnici.

Dostatok spánku

Spánok je aktivita, ktorú by ste určite počas skúškového obdobia nemali vynechávať. Pretože práve nedostatok spánku má značný vplyv na to, koľko učiva si zapamätáte. Pokiaľ sa venujete štúdiu unavení, uložíte v pamäti oveľa menej informácií než by ste potrebovali. Ideálna dĺžka spánku je okolo 6-8 hodín.

Publikované: 10. 10. 2022

Kategória: Tipy a rady

Autor: Viola Havlíčková