Pre koho je vhodné havarijné poistenie a ako na ňom ušetriť?

Pohrávate sa s myšlienkou na havarijné poistenie? Takzvané „kasko“, ako produkt poisťovne často označujú, je na rozdiel od povinného ručenia úplne dobrovoľný. Väčšina motoristov považuje havarijko za zbytočné, ale odborníci zastávajú úplne opačný názor - napriek tomu, že nejde o povinnú a ani lacnú záležitosť, mal by dohodnutie poistky zvážiť každý. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, pre koho je havarijné poistenie vhodné a ako vyhľadať tú najlepšiu ponuku. Havarijné poistenie využíva približne tretina motoristov, čo však nedokazuje, že by Česi k produktu mali naskrz kladný vzťah. Do štatistík sa premieta skutočnosť, že kasko povinne hradí každý, kto využíva financovanie formou lízingu.

Kasko sa môže vyplatiť aj majiteľovi staršieho vozidla

Vráťme sa však k tomu, pre koho je produkt primárne určený. Zrejme vás neprekvapí, že po havarijnom poistení siahajú majitelia nových vozidiel, ale nie je jediný dôvod, prečo by ho nemali využívať aj majitelia starších áut. Poisťovne im idú na ruku a majú v ponuke špeciálne upravené varianty poistiek, ktoré sú určené predovšetkým pre negarážované automobily. V praxi je samozrejme dôležité hľadieť na cenu vozidla, parametre vodiča a pravdepodobnosť akejkoľvek škody.

Čo má vplyv na cenu havarijného poistenia?

Cenu poistného ovplyvňuje niekoľko hlavných faktorov – poistné riziká, výška spoluúčasti a samozrejme aj druh, cena, vek, značka a spôsob využitia vozidla. Vzhľadom na obrovskú konkurenciu panujú vysoké rozdiely medzi cenami inak podobných balíčkov konkurenčných poisťovní. Ak chcete na havarijnom poistení ušetriť, pomôže vám online kalkulácia havarijného poistenia. Havarijné poistenie kalkulácie je nezáväzná a nezaberie vám viac ako niekoľko minút času. Po vyplnení údajov o vás a vašom vozidle získate podrobný výsledok zodpovedajúci vami zadaným parametrom. Ak sa rozhodnete poistenie uzavrieť cez internet, ušetríte nielen peniaze, ale aj veľa času. Zelenú kartu dostanete e-mailom a následne aj originál poštou.

Publikované: 17. 02. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Viola Havlíčková